Weselny poradnik

Poniżej przedstawiamy kalendarz ślubnych przygotowań. Z pewnością będzie on pomocy przed weselnym szaleństwem. Dzięki niemu możecie dobrze zaplanować swój ślub.


floral-43842_640na 12 miesięcy przed ślubem....

 

.... należy rozejrzeć się za odpowiednią salą weselną. Zanim to zrobicie warto zrobić wstępną listę gości, aby wiedzieć, jak dużej sali szukać. Rok przed ślubem to czas, w którym należy również wybrać odpowiedni zespół weselny. Dobre zespoły mają już dużo wcześniej zarezerwowane terminy.


floral-43842_640

 

6 miesięcy przed ślubem ...

 

... to czas, w którym należy rozejrzeć się za fotografem i ewentualnie kamerzystą. Przed wyborem konkretnych usług, warto szczegółowo obejrzeć portfolio danej osoby, a także sprawdzić, jakie ma opinie. Warto także pomyśleć o noclegu dla gości, jeśli nie ma go w sali weselnej. To czas, w którym należy wybrać stroje ślubne - garnitur i sukienkę. Należy również zamówić zaproszenia.


floral-43842_640

 

3 miesiące przed ślubem...

 

... należy zamówić termin u kosmetyczki i fryzjera. Warto umówić się również na próbne stylizacje. Należy także rozpocząć rozdawanie zaproszeń gościom. Tym z zagranicy należy dać znać wcześniej, aby mogli zarezerwować loty. Należy również zamówić obrączki ślubne. Trzy miesiące przed ślubem to czas, w którym należy dopełnić wszelkich formalności.


floral-43842_640

 

2 miesiące przed ślubem...

 

... należy rozdać resztę zaproszeń. Warto spotkać się również z osobami odpowiedzialnymi za stronę formalną organizacji ślubu. Należy również ustalić menu i ustalić, jaki wystrój będzie mieć sala weselna. Warto także zamówić wiązankę ślubną i kwiaty.


floral-43842_640

1 miesiąc przed ślubem...

 

.... należy już dopiąć wszystkie sprawy na ostatni guzik. Należy zakupić alkohol i ustalić wszystkie szczegóły. Należy również odebrać stroje i obrączki.


 

floral-43842_640

 

Serwis wspierają